sobota, 10 grudnia 2011

KONKURS Stare ozdoby świąteczne (zgłoszenie nr 16)

Pani Agnieszka z Poznania, wraz z córką Zuzanką, miały ostatnio okazję, ożywić jedną ze starych tradycyjnych ozdób świątecznych. Oto jak opisują to doświadczenie:

"Takie gwiazdy wykonywano dawno, dawno temu, gdy choinki nie były jeszcze znane. To dość duża ozdoba, do powieszenia pod sufitem, wykonana z trzciny. Ta na zdjęciu nie jest oczywiście aż tak stara. Ma zaledwie tydzień, a miałyśmy okazję wykonać ją na niezwykle ciekawych warsztatach w Starym Browarze (prowadzonych przez panie ze studia projektowego Dodoplan). Spędziłyśmy tam dwie fantastyczne godziny, a gwiazdę jeszcze kończyłam w domu. W sumie praca nad nią zajęła mi 2,5 godziny. Dużo, ale to debiut. Kolejne można wykonać w znacznie krótszym czasie.
Moja córeczka w tym czasie opanowała do perfekcji robienie kolorowych pomponów z bibuły. Jednym z nich ozdobiłyśmy gwiazdę.

Uwielbiam wspólne robienie ozdób, malowanie szyszek i orzechów, pieczenie pierniczków. W tym roku nasza choinka będzie nimi, jak co roku, obwieszona, bo te z choinki spakują najlepiej (zwłaszcza zjadane potajemnie, przed śniadaniem :-)). Gwiazda zawieszona wysoko będzie się znakomicie komponować z ręcznie zrobionym łańcuchem z trzciny i kolorowych pomponów..
Będzie pięknie i bardzo, ale to bardzo tradycyjnie."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz