środa, 1 września 2010

Projektor z bajkami - zdjęcie konkursowe

Zdjęcie starego projektora i pudełeczek z bajkami przesłała nam pani Monika ze Szczecina, która tak o nich pisze:

"Niedawno gdy moja córeczka zachorowała na anginę i nie mogła pójść do przedszkola, strasznie rozpaczała, że "zanudzi się na śmierć". Postanowiłam urozmaicić troszkę jej ten czas spędzony bez towarzystwa przyjaciółek z przedszkola, urządzając podróż po maminych bajkach.
W tym celu przytargałam z piwnicy ogromne pudło, w którym znajdował się projektor i mnóstwo bajek na kliszach z czasów mojego dzieciństwa. Troszkę czasu zajęło nam przywrócenie projektora do użytkowania, ale było warto. Zasłoniłyśmy okna, położyłyśmy się wygodnie wśród wielu misiów, lal i maskotek na łóżku i obłożone smakołykami, cały dzień spędziłyśmy wpatrując się w ścianę, na której wyświetlałyśmy najróżniejsze bajki.
Spędziłyśmy w ten sposób kilka godzin, córeczka odkrywając dotąd nieznane bajki, a ja wracając do czasów dzieciństwa. Córeczce tak strasznie spodobały się te bajki, że postanowiła zaprosić przyjaciółki z przedszkola na jak to określiła specjalny starodawny pokaz bajek. Muszę przyznać, że w tej chwili mam mały problem by zdobyć kolejne bajki "ze starodawnego świata".

To prawdziwa opowieść i przykład jak ciekawie można spędzić czas dzięki staremu "towarzyszowi zabaw".

3 komentarze:

  1. Ooo, tak i bajka o świniopasie!

    OdpowiedzUsuń
  2. Rany! Miałam taki projektor! I bajki też gdzieś pewnie są u mamy na strychu. Muszę je koniecznie odkopać i pokazać moim dzieciom :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Dla jednych bajki i rzutnik to miłe wspomnienie , dla innych to epizod w ich życiu a jeszcze dla innych tak jak dla mnie to hobby. Zapraszam zatem wszystkich miłośników bajek na rzutnik do odwiedzenia mojej strony kolekcjonerskiej. Nie traktujcie proszę tego wpisu jak reklamy ponieważ serwis jest niekomercyjny i ma na celu przypomnienie wszystkim miłych chwil z dzieciństwa.

    OdpowiedzUsuń